Den Země

9. června 2007 v 11:49
Ve čtvrtek 21. dubna se v prostorách ZŠ Křižanov uskutečnila oslava Dne Země. Žáci 1. stupně vyrazili do přírody, přesněji do chráněné krajinné oblasti zvané Šebeň. Rozkládá se mezi Jívovím a Dobrou Vodou. Toto území je známé díky ojedinělému výskytu velkého množství chráněného druhu mravenců. Mraveniště jsou naskládána jedno vedle druhého. Také si vykládali na téma LES.
Šesté ročníky se vydaly uklízet prostory školy, což je od nich velmi pěkné, a poslechli si přednášku o netopýrech.
Sedmáci zpracovávali ve třídách živočišstvo naší přírody. Učili se tak pracovat a zacházet s různými encyklopediemi. Pak je také čekala velice zajímavá přednáška o netopýrech.
Osmé a deváté ročníky naopak zpracovávali informace o různých světadílech. Práce je nepochybně bavila a pro deváťáky to byla příležitost, alespoň si trochu odpočinout před blížícími se přijímacími zkouškami. Jejich práce jsou vystaveny ve třídách.
Den Země není jen proto, abychom jej oslavili, ale abychom se také zamysleli nad svým chování vůči Zemi. Není snad pravdou, že jsem toho stejného dne neviděl jednoho chlapce, jak úmyslně šlape po růžích? A není pravdou, že jsem byl svědkem toho, jak jedno dítě zcela bez výčitek svědomí odhodilo papírek od tatranky do trávy?
Čí je to ale chyba?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama